فال تاروت کبیر

ابتدا نیت کنید و سپس چهار کارت را انتخاب نماییداشتراک گذاری و معرفی سایت در یاهو مسنجر فیس بوک کلوب بالاترین

فال تاروت،فال تاروت کبیر

فال تاروت تاروت مجموعه ای از کارتهای بازی است که از نیمه قرن ۱۵ام میلادی در قسمتهای مختلف اروپا مانند فرانسهفال تاروت کبیر وفال تاروت کبیر ایتالیا برای ورق بازی گروهی موردفال تاروت کبیر استفاده قرار میگرفته است کارت ها سالها قبل فال تاروت کبیر از اینکه در بازی استفاده شوند در طالع بینی به کار گرفته می شدند. در طالع بینی فال تاروت کبیر با کارت ۲ المان نقش بازی میکند. یک وضعیت روحی فرد و تاثیر آن بر کائنات فال تاروت و پارامتر دوم معنی هر کارت کارت های تاروت می توانند برای ترسیم نقشه آینده استفاده شوند. بطور کلی کارتهای تاروت در اروپا بیشتر به منظور بازی استفاده میشود ولی در کشورهای انگلیسی زبان ومناطقیفال تاروت که بازی آن انجام نمیشود،تاروت اصولا جنبه فالگیری دارد. برخی محققان سرچشمه کارتها را از مصر باستان و یا کابالا میدانند فال تاروت کبیر ولی مدرکی فال تاروت کبیر دال بر استفاده آن برای پیشگوییفال تاروت کبیر و طالع بینی قبل از قرن ۱۸ وجود ندارد.

ریشه شناسی فال تاروت کبیر

واژه انگلیسی و فرانسوی تاروت از «تاروچی» ایتالیایی ریشه گرفته که خودش ریشه مشخصی نداردفال تاروت کبیر .طبق نظریه دیگری نام تاروت از «رودخانه تارو»(شمال ایتالیا،در نزدیکی پارما)گرفته شده؛بنظر میرسد خود بازی ریشه در شمال ایتالیا،میلانفال تاروت کبیر یا بولونیا دارد.دیگر نویسندگان باور دارندفال تاروت کبیر که تاروت از واژه عربی

تاریخچه فال تاروت

کارتهای بازی تاروت احتمالا از قاهره در اواخر قرن 14 وارد اروپا شده است.این کارتها خالهایی بسیار مشابه با 4 خال تاروت دارند که عبارت از شمشیر،ترکه،جام و سکه هستند.خالهای تاروت هنوز در ورق بازی سنتی ایتالیا،اسپانیا و پرتغال وجود دارد. در 1491 نقشهای ویژه ای که نشانگر فلسفه، اجتماع، تخیل، طالع بینی و پیشگویی وفال تاروت کبیر همچنین قهرمانان رومی،یونانی و یا بابلی بودند،به تاروچی ایتالیا افزوده شد. کارتهای دست ساخت تاروت در قرن 14 مورد حمله شدید خطبایی که مدعی وجود ذات شیطان در آن بودند،قرار گرفت.با وضع موجود بیشتر حکومتها تاروت را آزاد و بعضی آنرا قدغن اعلام کردند. با آمدن صنعت چاپ،تولید انبوه دست ورقها میسر شد که ورقهای این دوره از شهرهای مختلف فرانسه بجا مانده است.محبوترین الگوی چاپ دست ورق های اولیه متعلق به شهر مارسی میباشد که به «فال تاروت کبیر » معروف است.

بازیهای تاروت

هدف اصلی کارتهای تاروت بازی وسرگرمی بوده است؛پیدایش نخستین قوانین پایه به دست نوشته «مارتیانو دا تورتونا» قبل فال تاروت کبیر از 1425 وبعد از آن به سال 1637 برمیگردد.بازی تاروت گوناگونی فرهنگی بسیاری دارد.تاروت در ایتالیا محبوبیت کمتری پیدا کرد؛در عوض تعداد بازی ها خارج از ایتالیا بسیار زیاد میباشد.تاروت فرانسوی(تاروک) نزد محلیان این کشور بسیار محبوب است فال تاروت کبیر و همچنین در فال تاروت اروپای مرکزی بطور گسترده بازی میشود. پیشگویی و اسرارآمیزی تاروت تاروت تا قرون 18 و19 مورد اقتباس نهانجویان،رمز شناسان ویا انجمن های سری قرار نگرفته است.این سنت هنگامی باب شد که دی جبلین مطالعات خود را در سال 1781، درباره نمادهای آثار آن در دنیای امروزی منتشر کرد.او نخست اثبات کرد که نمادهای تاروت بیانگر راز هایی از مصری، ایسیس و تحوت است.از شناسایی کارتهای تاروت بوسیله «کتاب تحوت» صریحا به این نتیجه میرسیم که تا به امروز تاروت در سیر تلاش نهانجویان برای عروج و کمال وجود داشته است.

تعداد فالهای گرفته شده
61,421,503